Lærere

Alle ansatte kan kontaktes via e-mail. Adressen er initialer efterfulgt af @kalgym.dk, f. eks. xx@kalgym.dk

AA

AA

Peter Abildgaard Andersen

Biologi, idræt

Rektor

 

AB

AB

Anja Wuust Henriksen

Dansk, Psykologi

Mentor
Studievejleder 

AF

AF

Anneli Friis Holdt

Idræt

Mentor

AK

AK

Anders Martin Kristensen

Matematik

AM

AM

Annette Bach Møller

Biologi, Bioteknologi, Billedkunst

Studieretningsleder

BA

BA

Benny Aavirke

Matematik, fysik

BI

BI

Birgitte Nielsen

Matematik, biologi

Uddannelseschef

BU

BU

Bendt Ulrich Sørensen

Billedkunst, Samfundsfag, Filosofi

CH

CH

Carina Høgstad

Dansk, Religion

CJ

CJ

Cathrine Stig Jensen

Dansk, Engelsk

CL

CL

Christian Næsby Larsen

Historie, Dansk

CM

CM

Christian Møller Malmos

Naturgeografi, spansk

DH

DH

Dorte Hagemann

Engelsk, Religion

DK

DK

Dolly Kjeldsen

Musik, Idræt

Kursusleder

EM

EM

Erik Melchior Pedersen

Matematik

EN

EN

Jesper Engsvang Nielsen

Engelsk, Oldtidskundskab

Uddannelseschef

EO

EO

Emilie Querling Olsen

Dansk, Engelsk

ES

ES

Emilie Stougaard

Dramatik, Engelsk

ET

ET

Erik Terp

Innovation, Naturgeografi, Samfundsfag

Studieretningsleder

FS

FS

Finn Skouenborg

Fransk, Dansk

Studievejleder

GS

GS

Giannina Spinty-Mossin

Tysk, Dansk

HJ

HJ

Henriette Halilovic

Historie, Oldtidskundskab

Studieretningsleder for hf

HN

HN

Henriette Elgaard Nissen

Kemi, Matematik

HV

HV

Hanne Valentinussen

Dansk, Tysk

Læsevejleder

IS

IS

Ilona Stappen

Tysk, Samfundsfag

Studieretningsleder

JA

JA

Jürgen Andresen

Tysk, Fransk, Spansk

JB

JB

Jesper Bundgaard

Engelsk, Spansk, Fransk

JF

JF

Jens Færch-Jensen

Naturgeografi

JJ

JJ

Johanne Jensen

Dansk, Religion

JK

JK

Jens Kristian Sørensen

Biologi, Idræt

JL

JL

Jesper Lauridsen

Biologi, Kemi, Bioteknologi

JO

JO

Johannes Blok Worm

Filosofi, Psykologi

JP

JP

Jens Njor Pedersen

Bioteknologi, Fysik, Kemi, Matematik

JW

JW

Jens Bjarne Arpe Winther

Bioteknologi, Filosofi, Kemi, Psykologi

KA

KA

Birgitte Korsager Knap

Historie, Psykologi

KD

KD

Karin Degn Rothmann

Oldtidskundskab, Dansk, Græsk

KH

KH

Kathrine Henriksen

Fransk, Tysk

Læsevejleder

KO

KO

Kenneth Vanman Offersen

Matematik

KT

KT

Kristina Aaskov Thomsen

Engelsk, Mediefag

Studievejleder

LA

LA

Lasse Hasløv

Idræt

Elevcoach

LB

LB

Linda Bjerager

Bioteknologi, Kemi

LE

LE

Leticia Álvarez Peña

Spansk

LG

LG

Lasse Givoni

Matematik, Fysik

LK

LK

Lars Kruse

Dansk, Idræt, Mediefag

Studieretningsleder

LM

LM

Lill Mikkelsen

Matematik, Kemi

LO

LO

Lotte Wolsted

Matematik

LV

LV

Lotte Ankjer Vestermarken

Historie, Religion, Oldtidskundskab

Studieretningsleder for hf

MA

MA

Mattias Löb

Dansk, Engelsk

MC

MC

Mads Seneberg Christensen

Samfundsfag, Naturgeografi, Erhvervsøkonomi

Vicerektor

MG

MG

Mathias Grønhøj Andersen

Dansk, Musik

MH

MH

Martin Holdt

Idræt, Oldtidskundskab

GL-tillidsrepræsentant

MK

MK

Maria Martina Ezcurdia Koch

Biologi, Bioteknologi, Kemi

ML

ML

Malene Lysemose

Spansk, Tysk

Kommunikationsmedarbejder
International koordinator

MN

MN

Marie Brøgger Najbjerg

Historie, Billedkunst

MS

MS

Marie Sandvad Pedersen

Samfundsfag

CLARA-projektmedarbejder
International koordinator

NB

NB

Nikolaj Brandt

Biologi, Naturgeografi

ND

ND

Natascha Drachmann

Dansk, Tysk

PE

PE

Peter Flensborg Skovhus

Idræt

PH

PH

Peter Holtet

Engelsk, Fransk, Historie

PS

PS

Pernille Skafte

Dansk, Historie

Studieretningsleder

RJ

RJ

Rikke Bjørn Jensen

Dansk, Fransk

Studievejleder

RL

RL

Randi Laursen

Biologi, Bioteknologi, Fysik

RN

RN

Rasmus Brøgger Najbjerg

Fysik, Kemi

RS

RS

Rasmus Stobberup

Samfundsfag, Psykologi

RV

RV

Rasmus Vestergaard

Matematik

Studievejleder

SA

SA

Stine Grønhøj Andersen

Religion

SD

SD

Søren Daugaard

Samfundsfag, Historie

SE

SE

Stine Ebsen

Engelsk, Religion

SL

SL

Sarah Louise Bue Lund

Engelsk, Historie

SS

SS

Sebastian Schultze

Biologi

SV

SV

Stine Voigt

Dansk, Samfundsfag

TF

TF

Thomas Faisst

Fysik, Matematik

TL

TL

Trine Fogh Lauridsen

Dansk, Samfundsfag

Uddannelseschef

TM

TM

Thomas Bach Møller

Biologi, Idræt

Studieretningsleder

TN

TN

Tim Nielsen

Fysik, Musik, Astronomi

VL

VL

Vibecke Lemmergaard

Historie, Engelsk

VV

VV

Vibeke Anjker Vestermarken

Matematik

WH

WH

Winnie Trankjær

Engelsk, Historie